Print Friendly, PDF & Email

İletişim/Contact

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfaya e-mailimi bulmak için geldiyseniz, hiç uğraşmayınız, artık e-mail kullanmıyorum. Bulup da e-mail atarsanız bir karadeliğe düşer ve ekstra kütle olarak eklenir. Ya da mailinizde gönderdiğiniz 100 kilobyte bilgi Google’ın sunucularında bir diskte yıllarca bekler. Diski çalıştırmak ve bu sistemi soğutmak için üretilen enerji belki de çevreye zarar verir. Doğayı seviyorsanız şu anda mail kutumdaki okunmamış onbinlerce e-maile katkı yapmamanız daha iyi olur. Maillere artık yetişemediğim için mail kutumda cumhuriyeti ilan ettim, kendi kendilerini yönetiyorlar. Yani cevap beklemeyiniz. ?

Sadece ve sadece Instagram DM (hızlı mesaj imkanından dolayı bu aralar özellikle tercihimdir) veya Twitter DM’den ulaşabilirsiniz. Lütfen mesajlarınızı kısa tutunuz, uzun mesajları sonra cevaplarım diyorum ama o ‘sonra’ bazen hiç gelmiyor ve yeni mesajların altında kalıp arada kayboluyor.

Bütün ilk sosyal medya mesajları filtrelendiğinden dolayı hemen göremeyebiliyorum. Özellikle ilk mesajlar kısa ise hızlı cevaplama olanağım oluyor. Ve tabii “Nasılsınız?” ya da “Bir soru sorabilir miyim?” mesajları genelde cevapsız kalır, lütfen direkt sadede geliniz. ?

Elimden geldiğince bütün DM’leri cevaplamaya çalışıyorum, ancak eğer arada kaynamış ve 4 hafta cevaplamamışsam, bu saatten sonra Instagram’da mesajlar tamamen yok oluyor, o nedenle lütfen yeniden yukarı çıkmak için küçük de olsa bir şey yazınız. Olur da cevap vermediysem, kesinlikle kişisel bir sebepten dolayı cevaplamadığımı düşünmeyiniz, mesajınız sadece arada kaynamıştır.

BASIN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ NOT: Lütfen beni tanıtan haberlerde çok eski haberlere atıfta bulunmayınız. Özellikle belki 100 kere tekzip ettim ama sürekli 2013’deki bir ajans haberinde kullanılan “NASA’daki 4 Türkten biri Ordulu” diye bir haber başlığı kullanılıyor. Böyle bir şey söylemedim ama üzerime yapıştı. Bıktım! NASA’da kaç Türk var bilmiyorum, İstanbul’da doğdum, ailem Ordu’da yaşıyor. Yanlış olduğundan, içinde bu beyan geçen hiçbir haberi veya etkinliği paylaşmıyorum. Emek harcayıp yapılan röportajlar veya etkinlikler boşa gitmesin. Bu dikkat edilmediğinde paylaşım yapmam hatta öncesinde etkinliğinizi iptal edebilirim. Bu söylemden ne kadar bıktığımı siz buradan tahmin ediniz. ?

Bunun yanında Google’da aramalarda eski de olsa bazı popüler sitelerdeki çok eski portre fotoğraflarım önde çıkabiliyor. Lütfen çok eski fotoğraflarımı kullanmayınız, 30 kg vermek için bayağı emek sarfettim, emeğe saygı ?

Kısa tanıtıma ve fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.