Print Friendly, PDF & Email

Konferanslar/Conferences

2014 yılından beri Türkiye’de yüzlerce üniversite, lise, ortaokul ve ilkokullara online bağlantı yaparak e-konferans yapıyorum. Hedefim, uzay ve bilimi ülkemizin genç nesli arasında yaymak, sevdirmek ve gelecekte meslektaşlarımız olacak öğrencilere ulaşıp iletişim kurmak. 2020 itibariyle 180’den fazla konferans/e-konferans ile 2300’den fazla okulda 300.000’den fazla öğrenciye uzay anlatarak beraber olduk!

GÜNCEL NOT: Pandemi nedeniyle bütün fiziksel konferans planlarımız malesef suya düştü. Eskiden birçok okulu bağlayarak onlarca okula aynı anda online e-konferanslar yapabiliyordum. e-konferanslarımda elimden geldiği kadar sorular sorarak, cevaplar bekleyerek öğrencilerle interaktif bir şekilde uzay anlatırdım. Ancak bütün öğrenciler evde olup, aktif bağlantı sayısının da azlığından dolayı ve öğrencilerin hepsini görüp sorular sorma konusunda eskisi kadar verim alamadığımdan dolayı, ortaokul-lise e-konferanslarını pandemi sonrasına ertelemek durumunda kaldım. Pandemi sonrasında öğrencilerle buluşmak için sabırsızlanıyorum. Öğrencileri, öğretmenleri ve uzay meraklılarını her hafta Cumartesi 21:00’de yaptığımız canlı “Tek Çare Uzay” YouTube programına bekleriz.

https://www.youtube.com/c/UmutYildiz

Bu e-konferanslar yıllardır yapıldığından dolayı bugüne kadar yüzlerce kez basına yansımıştır. Google’dan adımı aratınca da konferansların içeriği ve öğrencilere olumlu etkisini görebilirsiniz. https://www.google.com/search?q=umut+yildiz+nasa+ekonferans

Gelecek konferanslar/e-konferanslar

Yeni planlanan bir etkinlik yok, daha sonra yeniden kontrol ediniz.

Bütün Etkinlikler